Aktualności

Zarząd ZMW KAMINIARZ Sp. z o.o. S.K. oświadcza, że w dniu 20.08.2020 rozwiązana została umowa licencyjna z Polskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie bezglutenowej, na używanie znaku towarowego „Przekreślony Kłos” w działalności handlowej oraz marketingowej.

Rozwiązanie umowy – zawartej po raz pierwszy 20.08.2015r. i corocznie odnawianej - zobowiązuje zakład do zaprzestania używania znaku towarowego „Przekreślony Kłos” do dnia 20.11.2020 roku. Oznacza to, że od tego dnia znak towarowy „Przekreślony Kłos” nie będzie więcej stosowany na opakowaniach, etykietach, stronie internetowej, w materiałach handlowych i marketingowych marki KAMINIARZ.

Jednocześnie Zarząd informuje, że wytwarzane w zakładzie produkcyjnym w Święciechowie produkty mięsno-wędliniarskie KAMINIARZ, nadal zachowują walor bezglutenowości. Procedury jakościowe oraz produkcyjne, gwarantujące bezglutenowy charakter produkcji pozostały bez zmian. Zmiany dotyczą jedynie sposobu oznaczenia handlowego produktów, które teraz będą nosiły oznaczenie własne zakładu o bezglutenowej produkcji.

Bezglutenowy boczek marki Kaminiarz

- Dołączamy do liderów rynku spożywczego, którzy również zdecydowali się na wdrożenie autorskiego systemu oznaczeń o produkcji bezglutenowej. - uzasadnia decyzję Tomasz Przymencki dyrektor produkcji ZMW Kaminiarz – Stowarzyszeniu dziękujemy za pięcioletnią, owocną współpracę - dodaje.

Zarząd wyraża przy tym nadzieję, że zmiany w zakresie nowej identyfikacji opakowań, są na tyle czytelne, że osoby z nietolerancją glutenu nie będą miały wątpliwości co do bezglutenowego pochodzenia produktów mięsno-wędliniarskich sygnowanych marką KAMINIARZ.

Marka „KAMINIARZ” to przede wszystkim wyspecjalizowany zakład produkcji boczku. Zakład produkuje dziennie 50 ton boczku, posiada specjalistyczne linie do jego wykrawania i obróbki, w tym unikatową technologię do produkcji boczku pieczonego, w technologii oil-free. Jest jedynym zakładem polskim produkującym tzw. „Back Bacon”. Ofertę zakładu uzupełnia limitowana produkcja wędlin i wędzonek wieprzowych kategorii premium, z szynki, polędwicy oraz schabu. Zakład zaopatruje krajowych i zagranicznych liderów segmentu HoReCa oraz przemysłu spożywczego.

Boczek bez glutenu ZMW Kaminiarz

Dział Handlu:
Tel. +48 65 529 95 51, Tel. +48 609 447 347
Tel. + 48 697 034 190
HoReCa + 48 798 073 745

zamowienia@kaminiarz.pl

a a j r f