Boczek, Wędzonki, Wędliny, Przekąski Mięsne - bez glutenu!

W 2015 roku marka KAMINIARZ, w odpowiedzi na liczne sygnały od dystrybutorów, zwłaszcza z kanału HoReCa oraz konsumentów podjęła decyzję o wdrożeniu szeregu procedur w zakresie organizacji produkcji, których celem było wyeliminowanie z niej glutenu. Przede wszystkim ograniczenia dotyczyły dostawców przypraw. Ważną częścią procesu było również przeszkolenie wszystkich pracowników na temat diety bezglutenowej, ryzyka zanieczyszczeń i konsekwencji spożywania choćby śladowych ilości glutenu przez osoby z celiakią i na diecie bezglutenowej.

Certyfikat

Już jesienią tego roku zakład pomyślnie przeszedł audyt Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, uzyskując europejski certyfikat do znakowania bezglutenowej żywności. Znakiem opatrywane są wybrane paczkowane produkty, najpopularniejsze produkty marki, w tym przede wszystkim boczek wędzony i parzony oraz wędliny: kiełbasa krakowska, polędwica sopocka, schab gotowany i wędzony, kiełbasa polska, a ostatnio również przekąski mięsne JERKY.

Więcej informacji o celiakii i diecie bezglutenowej na www.celiakia.pl 

Misja marki

Wyeliminowanie z produkcji glutenu to wyraz poczucia odpowiedzialności krajowego lidera segmentu boczków za zaopatrzenie rynku w taki produkt. Misją marki KAMNIARZ jest zaopatrzenie w boczek wszystkich konsumentów, którzy chcą cieszyć się możliwościami, jakie boczek wnosi do tradycyjnej kuchni.

Lista wyrobów znakowanych logiem „Przekreślonego Kłosa” obejmuje 26 produktów, jednak by całkowicie wykluczyć ryzyko glutenowe, marka KAMINIARZ podjęła decyzję o wyeliminowaniu w ogóle glutenu z produkcji, a to znaczy, że wszystkie produkty opuszczające zakład pozostają wolne od ryzyka zanieczyszczeń glutenem! Informację o tym znaleźć można na odwrocie produktu, tzw. kontretykiecie!

Przepisy na dania z boczkiem znajdziecie w serwisie "Lubię na Boczku"!

Logo LNB bez tla małe

Przełącz widok:
IFS BRC FOOD Bezglutenowe

Dział Handlu:
Tel. +48 65 529 95 51, Tel. +48 609 447 347
Tel. + 48 697 034 190 / HoReCa + 48 798 073 745
zamowienia@kaminiarz.pl